mgr Filip Waroczyk

filip-waroczyk-photo

Gabinety, w których pracuję:

  • ul. Józefitów,

Jestem absolwentem psychologii klinicznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie w Szkole Psychoterapii Gestalt, uczestnicząc w 4-letnim szkoleniu kończącym się uzyskaniem tytułu certyfikowanego psychoterapeuty Gestalt.

 

Zawodowe doświadczenie zdobywałem pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w Liceum Ogólnokształcącym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

 

Poza tym staram się nieustannie uczestniczyć w różnorodnych szkoleniach i warsztatach z zakresu psychologii i psychoterapii.

 

Doświadczyłem także swojej własnej psychoterapii indywidualnej, co pomaga mi lepiej wyobrażać sobie perspektywę osoby przychodzącej do mnie po wsparcie.

 

Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą, ludźmi pragnącymi lepiej radzić sobie z codziennym stresem i lękiem, a także chcącymi tworzyć satysfakcjonujące i prawdziwe relacje. W codziennej pracy spotykam się również z osobami o obniżonym nastroju, przewlekłymi chorobami somatycznymi oraz w sytuacjach kryzysu życiowego i emocjonalnego. Osoby, które się do mnie zgłaszają, najczęściej chcą zrozumieć innych oraz (czasem przede wszystkim) samych siebie i po prostu bardziej cieszyć się swoim życiem.

 

W kontakcie z drugim człowiekiem najistotniejsze jest dla mnie bycie autentycznym i otwartym na czyjąś perspektywę. Bliskie jest mi przekonanie, że każda osoba (bez wyjątku) posiada w sobie niezbędne zasoby, by prowadzić szczęśliwe i udane życie. Czasem po prostu, w toku życia, trudno je samodzielnie zauważyć lub wydobyć. Staram się wspomagać innych w odkrywaniu i rozwijaniu tych zasobów na nowo.

 

Ponieważ do każdej osoby podchodzę indywidualnie, jestem przekonany, że dwie osoby mające pozornie to samo „zaburzenie”, przeżywają je w zupełnie inny, wyjątkowy dla siebie sposób. Dlatego szczególne znaczenie mają dla mnie przede wszystkim doświadczane przez spotkanego przeze mnie człowieka trudności i przeżywane przez niego cierpienie – nie ogólna kategoria diagnostyczna, czy jakakolwiek etykieta.

Umów się na terapię!
Zadzwoń