mgr Katarzyna Pogan

mgr Katarzyna Pogan

Gabinety, w których pracuję:

  • ul. Pleszowska,
  • ul. Bronowicka

Jestem psychologiem, pedagogiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Ukończyłam Psychologię Ogólną na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia Podyplomowe z zakresu Psychologii Transportu z el. psychodiagnostyki oraz Studium Pedagogiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jestem również absolwentką Kulturoznawstwa Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego. Ukończyłam kurs z terapii behawioralnej w teorii i praktyce, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego Kursu Psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym w Instytucie Poznawczym w Krakowie.

 

W swojej pracy obok klasycznych metod Poznawczo-Behawioralnych wykorzystuję techniki z trzeciej fali CBT jak: terapia poznawcza oparta na uważności (MBCT), dialektyczna terapia behawioralna (DBT), terapia schematów oraz terapia akceptacji i zaangażowania (ACT). Podczas pracy z pacjentem korzystam również z innych nurtów psychoterapii, dostosowując prowadzenie terapii do indywidualnych potrzeb.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziale psychiatrii w Nowym Szpitalu (oddział otwarty i zamknięty), w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w Szkole Podstawowej.

 

Zajmuję się diagnozą psychologiczną oraz terapią indywidualną. Moja praca poddawana jest ciągłej superwizji. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

 

W kontakcie z Pacjentem skupiam się na autentyczności komunikacji, dzięki czemu łatwo nawiązuję relację. Ludzie, z którymi pracuję opisują mnie jako osobę, która wyróżnia się ogromną dozą empatii.

 

Przestrzegam zasad zawartych w kodeksie etycznym psychologa i psychoterapeuty. Dbam o poszanowanie godności i wolność wyboru Pacjenta. Zachowuję tajemnicę zawodową. Chronię prywatność osób korzystających z pomocy oraz dbam o ich komfort psychiczny.

Umów się na terapię!
Zadzwoń